Znajdzie mnie też na:

konto Facebook konto Instagram konto Youtube

O mnie:

Witam, mam na imię Iwona. Pochodzę z Inowrocławia i jestem trenerką personalną.

Acai Berry Extreme

Acai Berry Extreme

Czynniki wpływające na wypadanie włosów

Spora liczba osób wciąż zmaga się z problemem wypadających włosów. Wbrew pozorom jest to kłopot nie tylko ludzi starszych, ale także i tych młodych, którzy prowadzą stresujący tryb życia. Tacy ludzie szukają odpowiedzi na pytanie, co na porost włosów sprawdzi się najlepiej. Powinni jednak na początku zmienić pewne swoje nawyki, gdyż to właśnie one mogą jeszcze bardziej pogłębiać problem.

Jakie są więc czynniki, które mogą wpływać na wypadanie włosów?

Po pierwsze, takim czynnikiem może być noszenie niewłaściwych fryzur. Z tym będą zmagać się głównie kobiety, które uwielbiają fikuśne upięcia, koki i udziwniane fryzury. Niestety, zdecydowanie nie wpływają one korzystnie na stan włosów. Kobiety bardzo często bowiem wiążą swoje kosmyki bardzo mocno, aby utrwalić cały efekt. Wtedy niepotrzebnie niszczą swoje włosy, a one zaczynają wypadać. Najlepiej więc zawsze decydować się na rozpuszczenie kosmyków, lub na luźny kucyk bądź kok. Wtedy nie potrzebne będą nawet specjalistyczne preparaty na porost włosów, gdyż takie proste zmiany mogą przynieść rewelacyjne efekty. Ważne jest przy tym to, w jakiej fryzurze kobieta kładzie się do łóżka. W nocy najlepiej sprawdza się luźny warkocz, który nie napina skóry głowy. Oprócz tego zbyt długie włosy mogą także mocniej wypadać. Lepiej więc postawić na nieco krótsze fryzury, bo to one zawsze sprawdzają się dobrze.

Następnie warto wspomnieć, że każdy człowiek nieustannie wystawia swoje włosy na kontakt z czynnikami atmosferycznymi.

Nie zawsze te czynniki są dla kosmyków korzystne, dlatego należy tutaj uważać, aby nie pogłębiać swojej łysiny. Jeśli wie się, że cały dzień spędzi się włosy wypadajana świeżym powietrzu w towarzystwie słońca, trzeba odpowiednio zabezpieczyć włosy. Koniecznie należy nałożyć na głowę chustkę, czapkę bądź kapelusz i tyczy się do zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki temu włosy nie będą nastawione na aż tak bliski kontakt z promieniami słonecznymi, także nie zaczną wypadać. Oprócz tego również zimą trzeba w nieco inny sposób zabezpieczać swoje kosmyki. O tej porze roku mają one kontakt ze śniegiem, deszczem oraz ujemną temperaturą. Dlatego zimą koniecznie należy słuchać dawnych rad mamy i zakładać na głowę czapkę lub przynajmniej kaptur. To ochroni włosy, które odwdzięczą się wtedy lepszym wyglądem.

Jednakże nawet unikając tego typu czynników, nie każdy może pozbyć się problemów z wypadającymi włosami.

Wtedy zacznie zastanawiać się, co na wypadanie włosów powinien stosować. Musi więc zwrócić swoją uwagę na specjalistyczne kosmetyki o działaniu wzmacniającym. Najlepiej wybierać je w aptekach, gdyż wtedy na pewno będą mieć one bezpieczny i prawidłowy skład. Oprócz tego zawsze można ratować się tabletkami na porost włosów, które są cennym źródłem witamin oraz substancji wpływających pozytywnie na wygląd kosmyków. To dość proste zmiany, które wystarczy wprowadzić w życie, aby sporo na tym zyskać.