Znajdzie mnie też na:

konto Facebook konto Instagram konto Youtube

O mnie:

Witam, mam na imię Iwona. Pochodzę z Inowrocławia i jestem trenerką personalną.

Acai Berry Extreme

Acai Berry Extreme

Jak poradzić sobie z wągrami?

Trądzik jest jednym z bardziej powszechnych problemów skórnych, który może spotkać niemalże każdego. Coraz częściej z tym kłopotem zmagają się bowiem nie tylko młode osoby, ale także i te starsze. To one szukają później jakie są objawy i jak skutecznie leczyć trądzik. Jeśli z nich korzystają, szybko pozbywają się swojej dolegliwości i zyskują lepszy wygląd oraz zdrowie. Jest jednak jeszcze jeden problem skórny, z którym zmaga się naprawdę sporo osób. Chodzi tutaj o pojawiające się wągry.

Czym więc one są i jak należy się ich pozbyć?

Wągry są czarno-żółtymi zaskórnikami. Mogą pojawiać się niemalże na każdej części ciała. Najczęściej zauważa się je jednak na brodzie, nosie, a także i czole. Ogólnie mówiąc, wągry wyglądają jak malutkie, czarne kropki. Gdy delikatnie się je naciśnie, wychodzi z nich ropa lub czarny zaskórnik. Niestety, nie wyglądają one zbyt estetycznie, bo lubią się namnażać. Przez to osoby zmagające się z tym problemem narzekają najczęściej na ogromną ilość wągrów, a ich liczba ciągle może się zwiększać. Nierzadko widać je nawet z daleka i nie da się ich ukryć pod pudrem, czy fluidem. Należy więc z nimi po prostu zawalczyć. A jak to zrobić?

W walce z wągrami z pewnością pomoże oczyszczanie.

Każdy człowiek powinien bowiem regularnie myć swoją twarz, o czym niestety często się zapomina. A koniecznie uciazliwe wagrytrzeba oczyszczać cerę dwa razy w ciągu dnia, czyli rano oraz wieczorem. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o walkę z wągrami. Rano, po nocnym odpoczynku, cera zwykle jest lekko zanieczyszczona, gdyż mogą się na niej znajdować pyły i kurze np. z pościeli. Wystarczy więc przemyć ją ciepłą wodą ze specjalnym płynem oczyszczającym. Przy tym ważne jest również to, aby regularnie zmieniać swoją pościel. Wbrew pozorom nawet ona może być odpowiedzialna za pojawianie się problemów skórnych. Jeśli jednak chodzi o oczyszczanie wieczorne, do tego zabiegu należy przyłożyć szczególną uwagę. Kobiety często bowiem zapominają m.in. o zmywaniu makijażu i to w nim kładą się spać. Nie ma więc co się dziwić, że później na ich twarzach pojawiają się nie tylko wypryski, ale także i wągry. Makijaż zawsze należy więc zmywać, a później doczyścić skórę specjalnym żelem.

Są również pewne, domowe zabiegi, które mogą pomóc w walce z nieustannie pojawiającymi się wągrami.

Niektórzy uważają, że w tym przypadku doskonale działa m.in. sok z cytryny. Ma on działanie rozjaśniające, dlatego wystarczy od czasu do czasu przemyć nim twarz. Oprócz tego raz w tygodniu można zrobić sobie zabieg „parówka”. Wystarczy do miski z ciepłą wodę włożyć liście świeżych ziół. Następnie należy przyłożyć twarz do płynu i na głowę narzucić ręcznik. Tak trzeba wytrzymać ok. 15 minut, a następnie zdjąć ręcznik z głowy. Dzięki ziołom pory otworzą się, także będzie można usunąć z nich zalegające zaskórniki. Zawsze należy jednak robić to w rękawiczkach, aby nie doprowadzić do poważniejszego stanu zapalnego. Taki zabieg wykonywany regularnie przynosi świetne rezultaty, a do tego jest całkowicie naturalny i bezpieczny.